Vyhledávání

Kontakt

Klub Senzababča IČO:22816488
Mrštíků 95
533 53 Pardubice

724 079 223
605 128 324

senzababca@centrum.cz

Pavel Šporcl Gipsy Fire 2018

Pavel Šporcl vystoupí se svým programem Gipsy Fire ve Východočeském divadle v Pardubicích za doprovodu cimbálové skupiny Gipsy Way Ensemble

25.2.2018 VČD Pardubice

Bedřich Smetana: Libuše

4. březen 2018 v 19:0022:00

Operní představení věnované stému výročí založení Československé republiky
V roce 2018 si připomínáme století české státnosti, což by mělo být podnětem
k vzpomínkám na minulost i prognózám dějů budoucích.

40. ročník Pardubického hudebního jara proto symbolicky zahajuje opera Libuše Bedřicha Smetany. Libuše nás provází od své premiéry při památném slavnostním otevření Národního divadla v Praze 11. 6. 1881. Opera je koncipována jako sled poměrně statických obrazů, což ji činí inscenačně náročnou. Inscenace Divadla J. K. Tyla v Plzni v titulní roli s vynikající Evou Urbanovou umísťuje Libuši kamsi do dob staroslovanského mysticismu, pohanských věšteb i temného okultismu. Ocitáme se v tajemné atmosféře mezi posvátnými menhiry, v době, kdy souznění s okolní přírodou bylo stejně důležité jako spojení s bohy.
Operní soubor Divadla J. K. Tyla Plzeň
Eva Urbanová – kněžna Libuše
Oliver Dohnányi – dirigent
Daniel Dvořák – scéna
Martin Otava a Tomáš Pilař – režie

19:00 4.3.2018 VČD Pardubice
 

Smetanova Má vlast s Českou filharmonií

Slavnostní koncert ke stému výročí založení Československé republiky
Má vlast je národním symbolem, jaký nám závidí celý svět. Těžko si lze představit jiný, lepší, vhodnější způsob, jak hudebně oslavit století naší státnosti. Vždyť Smetanův cyklus symfonických básní nás vždy spojoval v těch nejpohnutějších, nejvypjatějších dobách! Česká filharmonie byla s Mou vlastí bytostně spjata od počátků své existence. Především díky ní se dílo pravidelně hrálo u nás i ve světě. Je neuvěřitelné, že Českou filharmonii uvítáme v Pardubicích po dlouhých osmatřiceti letech! Zároveň je nanejvýš symbolické, že za dirigentským pultem tohoto provedení stane přední český dirigent Petr Altrichter, jenž v letech 1982–1989 umělecky vedl Komorní filharmonii Pardubice. 
Česká filharmonie
Petr Altrichter – dirigent
Program: Bedřich Smetana – Má vlast

19:00 14.3.2018 Tipsport Arena Pardubice

 

 

Jste sama

a nemáte s kým jet na dovolenou?

Pojedte s námi v létě do Chorvatska. Nástup v Pardubicích a v Praze.

Chorvatska, letovisko Biograd na Moru-Kemp Maslina***

je přímo na pláži Bošana

10denní - v termínu  od 24.8. do 2.9. 2018

Hlaste se co nejdříve, počet míst je omezen. Email: senzababca@centrum.cz.

Cena zahrnuje

 Doprava klimatizovaným autobusem

 7x ubytování v dřevěných bungalovech se sprchou, WC, kuchyní nebo

    7x ubytování v budově (apartmán, 2lůžkový pokoj)

 7x polopenze – výdej ve výdejně

   (u snídaně se vydává polévka, kterou si klienti mohou sníst v době   oběda)

 Služby delegáta

 Pojištění proti krachu CK

 Závěrečný úklid, povlečení

 Pobytová taxa

 Cena nezahrnuje

 Pojištění léčebných výloh v zahraničí – možno dokoupit

CENA CELKEM

BUNGALOV    CENA S POLOPENZÍ OS.NAD 12 LET  7650,-Kč

APARTMÁN    CENA S POLOPENZÍ OS.NAD 12 LET  7750,-Kč

                                                    Ubytování -  Přímo na pláži! Kamínková pláž. Bar, vysazené stromy.

Biograd na Moru - Moderní turistické město s trajektem na ostrov Pašman (Tkon). Staré městské jádro leží na poloostrově mezi zátokou Bošana na severu a zátokou Soline na jihu. Ve městě se nachází tobogán, sportovní atrakce, bazén se slanou vodou (vstup zdarma), restaurace, obchody. Biograd byl v minulosti několikrát poničen a přesto má několik zajímvých památek. Jsou to například pozůstatky opevnění a někdejší katedrály, staré hroby, barokní kostel sv. Anastázie z 18. století a kostely sv. Rocha a sv. Antonína.

 

 

Koalice nevládek Pardubicka, která hledá a vysílá dobrovolníky do různých neziskových organizací v Pardubickém kraji.

V současné době sháníme dobrovolníky – seniory, kteří by se rádi aktivně začlenili do projektu statutárního města Pardubice, jehož cílem je mezigenerační propojení seniorů a nejmladší generace formou výpomoci ve vybraných mateřských a základních pardubických školách. Pro jeho bližší představení najdete v příloze článek, který vyšel v Pardubickém deníku. Jedná se o dobrovolnickou činnost, kterou vykonávají dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu s cílem nezištně pomoci tam, kde je jejich pomoc potřebná. Předmět a rozsah činnosti je stručně popsán v přiloženém inzerátu a závisí vždy na domluvě s danou organizací - školou. Více také zde: https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/skolky-a-skoly-i-letos-zapojuji-babicky-a-dedecky-do-vyuky-20151015.html

V případě zájmu o podrobnější informace k uvedené aktivitě nebo k dobrovolnictví obecně se na mne můžete obrátit na níže uvedených kontaktech, mohu kdykoliv zajistit prezentaci, jak jsme se domlouvaly. Zároveň budeme velice rádi, když tuto zprávu rozšíříte jakkoliv dál, například přeposláním tohoto emailu svým přátelům, známým či kolegům z různých zájmových aktivit (turistické kluby, spolky, zájmová sdružení apod.).

S pozdravem

Ing. Lucie Křivková

koordinátorka Dobrovolnického centra KONEP

Koalice nevládek Pardubicka, o. s.

kancelář:    Klášterní 54, 530 02  Pardubice

telefon:      461 031 821

mobil:          775 551 412

 

Vážení přátelé,Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská společně s KDU-ČSL založila Volební akademii žen. 

Co to vlastně Volební akademie žen je? Jaký přínos bude mít pro kandidátky a politiku? Jaké metody využívá?

Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi níže, nebo na webových stránkách www.melabykandidovat.cz

Volební akademie žen je tréninkový program, který má za cíl zvyšovat počet a vliv úspěšných kandidátek do volených funkcí na všech úrovních české politiky.

Nabízíme kombinaci teoretických školení a praktických tréninků v oblasti vedení a řízení, komunikace a politického marketingu, které dohromady tvoří vzdělávací program, jaký v Čechách nemá obdobu. Naše curriculum je navrženo ženami a pro ženy tak, aby co nejlépe připravovalo na specifické výzvy, kterým ženy v politice a ve volebních kampaních čelí.

Absolventky získají teoretické znalosti z oblasti vedení volebních kampaních, mediální komunikace, veřejné prezentace a etikety, které se zároveň naučí využívat v praktických seminářích a při skupinové práci. Mezi lektory Akademie jsou zkušené političky, specialisté z veřejných i politických institucí a soukromého sektoru. Program je inspirován obdobnými programy v zahraničí (Např. Women’s Campaign School na Yale University). Absolventky VAŽ jsou připraveny samy kandidovat ve volbách od lokální po celostátní úroveň, vést volební týmy nebo poskytovat odborné poradenství kandidátům či zastávat jiné vedoucí pozice.

Součástí Volební akademie je i mentoringový program:

Mentoringový program umožní absolventkám Akademie strávit krátký čas s již zvolenými politiky a stínovat je při výkonu mandátu. Získají tak vhled do každodenní práce politika a výkonu mandátu. Účastnice mentorignu budou mít lepší představu, co je v případě zvolení čeká a budou na novou roli lépe připraveny. Jako mentor v programu se zatím nabídl europoslanec Tomáš Zdechovský, senátorka Miluše Horská, starostka obce Ratíškovice Anna Hubáčková nebo místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová. Cílem je, aby v každém kraji byl alespoň jeden mentor.

Akademii doprovází kampaň #MelaByKandidovat probíhající hlavně na sociálních sítích. Ta má upozorňovat na úspěšné ženy, které by mohly zúročit své zkušenosti v politice. Lidé, kteří vědí o ženě, kterou by rádi viděli ve volené funkci, ji mohou na sociálních sítích označit hashtagem #MelaByKandidovat, aby se o ní dozvěděli i ostatní. Můžou také využít kontaktního formuláře na stránkách www.melabykandidovat.cz a dát o ní vědět přímo KDU-ČSL.

Veškeré informace k Akademii naleznete na stránkách:www.melabykandidovat.cz

Zároveň nás můžete sledovat na FCB:https://www.facebook.com/ volebniakademiezen

Budeme rádi za jakoukoliv pomoc při propagaci Volební akademie žen.

Děkuji!

Lenka Halfarová


Tajemnice Volební akademie žen
Mob.:+420 731 124 363
e-mail: info@melabykandidovat.cz

    VA


Bc. Kristýna Turečková

asistentka místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horské

 

Regionální senátorská kancelář:

Palác Hybských – nám. Republiky 56, 530 02 Pardubice

Tel.: +420 732 699 909

kancelar@milusehorska.cz

www.milusehorska.cz